5 ایده‌های عاشقانه ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه

استفاده از ورق گالوانیزه به عنوان نمای خارجی ساختمانها به دلیل ظاهر زیبا و مقاومت در برابر زنگزدگی بسیار معمول

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

استفاده از ورق گالوانیزه به عنوان نمای خارجی ساختمانها به دلیل ظاهر زیبا و مقاومت در برابر زنگزدگی بسیار معمول است. این ورقها به عنوان پوشش خارجی خودروها کارایی دارند و مقاومت خوبی در برابر خوردگی و زنگزدگی ارائه میدهند. مقاومت بالای در برابر خوردگی: ورق گالوانیزه به دلیل پوشش روی خود در برابر خوردگی بسیار مقاوم است. ورق گالوانیزه برای ساخت بستهبندیهای مقاوم در برابر آب و زنگزدگی استفاده میشود. ساختمانهای فلزی، در برابر صدمات یا آسیبهایی مانند آتشسوزی، طوفان و بارانهای سیلآسا بسیار مقاوم هستند؛ با این حال اگر به خوبی پوشش داده نشوند، رطوبت در طولانی مدت باعث زنگزدگی آنها میشود. اما مشکل اصلی ورق های کرکره آهن نداشتن استحکام کافی در برابر زنگ زدگی و استفاده از آن برای مدت زمان طولانی است. اگر قصد دارید طول رولهای ورق را حساب کنید میتوانید از فرمول زیر کمک بگیرید. برای اطلاع از قیمت ورق شیروانی کلیک کنید. 1- ابتدا فولاد با استفاده از یک محلول سوزآور تمیز میشود تا باکتریها و سایر آلایندههای ناشی از گرد و خاک و یا گریس از سطح آن پاک شود. برای دسته بندی انواع ورق گالوانیزه علاوه بر روش تولید آنها که گرم یا سرد باشد، میتوان آنها را بر اساس شکل تولید که رول یا شیت، استفاده از انواع آلیاژهای روی برای پوشش دهی، ضخامت ورقها و انواع گل نیز دسته بندی کرد.

ویژگیهای خاص این نوع ورق، از جمله مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی، طول عمر بالا، و قابلیت استفاده در شرایط مختلف آب و هوایی و محیطی، آن را به انتخاب اصولی در پروژههای متنوع ساختمانی و صنعتی تبدیل کرده است. از جمله ورقه های فلزی هستند که از آهن و آلیاژهای فلزی ساخته می شوند و با توجه به ویژگی هایی که دارند، برای موارد مصرفی مختلف در صنایع و ساختمان سازی، به کار می روند. ورق کرکره گالوانیزه از مقرون به صرفه ترین نوع ابزار برای ساخت سقف شیروانی می باشد. اما امروزه این موضوع منتفی شده و از نوع جدیدتری از ورق با نام ورق کرکره گالوانیزه استفاده می کنند که در مقابل جنس مشابه آهنی از استحکام بیشتری در برابر زنگ زدگی برخوردار است. در بسته بندی 641 برای بالا بردن استحکام بسته بندی از 3 تسمه محیطی و 6 تسمه شعاعی استفاده میشود. از مزایای استفاده از این ورق ها متحمل تر شدن هزینه کمتر برای محافظت از فلز می باشد. با مشخص بودن وزن هر مترمربع از ورق گالوانیزه می توان به راحتی قیمت آن را محاسبه کرد.

وزن و ضخامت نیز از عوامل موثر بر قیمت ورق گالوانیزه است. ورق گالوانیزه هم مانند بسیاری از دیگر محصولات صنایع فولاد دارای تنوع و دستهبندیهای مختلف است. ورق گالوانیزه برای تولید محصولات لوازمخانگی مانند یخچال، سینکها، تاوانها و فرآوردههای دیگر استفاده میشود. مثلاً ورق گالوانیزه خودرو با ورقهایی که برای ساخت تجهیزات صنعتی استفاده میشوند متفاوت است. باید گفت که در ایران مهمترین عامل تأثیرگذار، نوسانات قیمت ارز است به عبارتی در روزهایی که نوسانات قیمت ارز وجود دارد قیمت روز ورق گالوانیزه متفاوت است. در ورق گالوانیزه لایه ای محافظ وجود دارد که آن را در برابر خوردگی حفظ می نماید. به طور کلی روشهای مختلفی برای گالوانیزه کردن وجود دارد که از آن جمله می توان گالوانیزه گرم (غوطه وری) Hot deep galvanizing، گالوانیزه سرد Cold galvanizing یا الکترولیز Electrolize ، متالایزینگ Metalizing ، پاشش روی Zink sprayingو غیره را نام برد. رنگ نقره ای، براقیت و تمیزی سطح این محصولات مهم ترین مشخصاتی هستند که باعث تمایز آن ها از سایر محصولات فولادی می شوند. از ورق سرد که خود حاصل ورق نورد گرم است، برای ساخت ورق گالوانیزه استفاده میشود. بعد از شناخت نیاز رطوبتی گیاهان، آنها را در گلخانههای خاص خود جایگزین میکنیم یعنی همه گیاهان در یک نوع گلخانه نگهداری نمیشوند.

ما در این مطلب به بررسی تمام نکات مهم در شناخت ورق گالوانیزه چیست؟ این کاخ بنا به دستور والی غلامرضا خان در سال ۱۳۲۶ ه.ق احداث گردیده است. چگالی استیل 8.47 و چگالی آلومینیوم 2.7 است. قیمت ضخامتهای پر کاربرد مثل 0.4 میل بالاتر از ورقهای با ضخامت بیشتر اما کاربرد کمتر (مثل 0.6) است. چون از قیمت ورق سیاه امروز تأثیر میگیرد اما با توجه به طول عمر بالا، خرید آن مقرون به صرفه است. جهت حصول اطمینان در خرید ورق مناسب با کاربری مورد نظر، میتوانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید. با توجه به متفاوت بودن شرایط آب و هوا در شهر های مختلف ایران می توانید از نظر کارشناسان برای خرید ورق گالوانیزه کرکره ای اقدام کنید. در صورتی که تراکم و وسعت شوره ها زیاد باشد، می توانید از محلول دی کرومات سدیم و اسید سولفوریک غلیظ استفاده کنید که اسیدهایی بسیار قوی هستند و قدرت نسبتا بالایی دارند. هر چه کوتینگ ورق گالوانیزه بیشتر باشد، ورق گالوانیزه مقاومت بیشتری در برابر خوردگی و زنگ زدگی خواهد داشت. فرآیند گالوانیزه سازی توسط ورق فولادی که تحت یک فرآیند شیمیایی قرار میگیرد، باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی میشود. ورق گالوانیزه، نوعی ورق فولادی دارای پوشش روی است که مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی در محیطهای مختلف چون محیطهای مرطوب دارد.

ورق کرکره رول آف با ورق کرکره معمولی که از انواع ورق شیروانی محسوب میشود متفاوت است. ورقهای آجدار گالوانیزه کاربر خاص خود را دارند برای مثال در ساخت بیشتر مخازن آب از ورقهای گل درشت استفاده میشود. در کشاورزی، ورق گالوانیزه برای ساخت سازههای کشاورزی مانند قفسها و سیستمهای آبیاری استفاده میشود. ورقهای گالوانیزه برای ساخت کابینها، سیستمهای لولهکشی، کانالهای هوا و اجزای دیگری از ساختمانها استفاده میشوند. این ورق ها قابل جوشکاری هستند و در صورت نیاز، برای نصب آن ها می توان از جوشکاری کمک گرفت. همچنین در هنگام جوشکاری این ورقها، گازهای سمی مانند هیدروژن سیانید تولید میشود. فاصله بین محل تولید و مقصد تحویل، هزینه حمل و نقل و میزان تأثیر قیمت دارد. ورق گالوانیزه رول معمولاً با ضخامت بین 0/18 میلیمتر تا ۶ میلیمتر در دو عرض ۱۰۰ سانتیمتر و ۱۲۵ سانتیمتر و وزنی ۵ تا ۷ تن تولید میشوند. همچنین، پوشش ورق های گالوانیزه در محدوده 10 الی 275 میلی متر بوده و دارای ضخامتی معادل بین 0.18 الی 6 میلیمتر هستند. شیتهای گالوانیزه در ضخامت 0.25 تا 1.2 میلیمتر تولید میشود.

قطعات فلزی زیادی نیز همراه با پوشش گالوانیزه تولید میشوند و کارایی و طول عمر بالاتری نسبت به نمونههای بدون پوشش از خود نشان میدهند. در صورتی که در ساخت سازههای خود به ورق گالوانیزه نیاز دارید، میتوانید از آیرومارت کمک بگیرید. همان گونه که اشاره کردیم، یکی از بهترین محصولات گالوانیزه، در اصفهان تولید می شود؛ زیرا با بهره گیری از آخرین استانداردهای روز و با کیفیت بسیار بالا عرضه می شود. کدام ویژگی انواع ورق گالوانیزه آن را متمایز از ورق سیاه و روغنی کرده است؟ ما در این مقاله از سری مقالات وب سایت ثامن تجارت در خصوص ابعاد و سایر ویژگی های ورق گالوانیزه به ویژه ابعاد ورق گالوانیزه رنگی صحبت خواهیم کرد. سپس، این لایه روی با یک لایه نازک از آلیاژ روی و آهن پوشانده میشود. فولاد و آهن در برابر زنگ زدگی (اکسید آهن) بسیار آسیب پذیر هستند؛ متخصصان عرصه آهن آلات، راهکارها و شیوه های متفاوتی برای جلوگیری از اکسید شدن محصولات فولادی در نظر گرفته اند. پس از گالوانیزاسیون برجستگیهایی روی ورق شکل میگیرد که اصطلاحا گل نام دارد، بر همین اساس ورق گالوانیزه به انواع مختلف بدون گل، گل معمولی، گل درشت و گل ریز تقسیم میشود. به همین ترتیب قیمت ورق گالوانیزه ای که coting بالاتری دارد، بیشتر از ورق های گالوانیزه معمولی است.

پس از پیدایش و استفاده از ورق های کرکره گالوانیزه بیشتر مردم برای زیباسازی منازل خود به فکر رنگ کردن آن ها افتادند که علاوه بر جلا دادن و زیبایی طول عمر بیشتری را به آهن می بخشد. ضخامت پوشش روی یا آلیاژ روی که بر روی ورق اعمال میشود میتواند تأثیر بگذارد. قالب بیگت بر روی تیرهای فرعی با فاصله ۱۲۰ تا ۱۴۰ سانتیمتر به صورت فنری گذاشته میشود و پای قالب را داخل نبشی که بر روی تیرهای فرعی قرار دارد گذاشته میشود. حتما شما هم سطوح فلزی را که تغییر رنگ داده و متمایل به قهوه ای شده اند را دیده اید. از این رو مجموعه انبار پیشرو صنعت تمام تلاش خود را کرد تا محیطی ایمن، تجهیزات فوق حرفهای و دانش روز دنیا را برای نگهداری از محصولات شما فراهم کند. به ورق گالوانیزه کرکره ای به دلیل شباهت فرمینگ کرکره به موج های مدور و دایره ای مانند ورق سینوسی(Sinoos ) نیزاطلاق می شود.این نوع ورق از قدیم تولید و استفاده می شده است. در طول جنگ جهانی دوم نیز انواع شیت گالوانیزه در ساخت سنگرگاه و کلبه استفاده شدند. کیفیت پوشش روی نیز بسیار مهم است. Th is a rtic​le w​as  do ne by GSA Con tent Genera to​r  DEMO!منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن