نمای سنگ ساختمان – کاژه

یکی از ویژگی های قید شده در این ضابطه ها، داشتن حداقل سختی 3 در سنگ مورد نظر است. این سنگ با سنگ مرمر اونیکس که به سنگ آهک تبدیل شده است، تفاوت دارد. برخی معتقدند که اونیکس دارای انرژی مثبت بسیار قوی است و دارای خواص درمانی میباشد. از هدر رفت انرژی حرارتی در داخل ساختمان جلوگیری میکند. از آسیبهای احتمالی مانند فروپاشی، سایش و رطوبت جلوگیری میکند. سنگهای مورد استفاده به عنوان مصالح ساختمانی باید محکم، بادوام و مقاوم در برابر عوامل مخربی مانند باران، آفتاب و سایر شرایط باشند.

این نوع سنگ متعلق به خانواده سنگهای دگرگون شده است و زمانی ایجاد میشود که سنگهای رسوبی تحت فشار زیادی قرار میگیرند. زیبای خاصی در این نوع سنگ به چشم می آید. در نماهای سنگی در ساختمان غالبا از سنگ تراورتن استفاده میشود. به دلیل سختی زیاد کوارتزیت از آن به عنوان سنگ نما ساختمان استفاده میشود. 3) انتخاب سنگ کار حرفه ای: در نهایت با توجه به سنگ انتخاب شده باید از یک سنگ کار حرفه ای برای نصب و اجرای نما استفاده کنید. سنگ های نما با توجه به جنس و عملیاتی که روی آنها ایجاد شده ، قیمت های بسیار متفاوتی دارند.

یکی دیگر از مهمترین و قابل توجهترین ویژگیها در انتخاب و خرید سنگ مناسب، توجه به رنگ آن است. نتایج تجزیه و تحلیلهای آزمایشگاهی نشان میدهند که بافت سنگ تاثیر بسزایی در تعیین استحکام آن دارد و این تأثیر در میزان فرسایش سنگها نقش دارد. این سنگ دارای رنگهای متنوعی مانند سفید، خاکستری، قرمز، قهوهای و زرد است. 3- معدن سنگ یا برند اصلی ترین مورد در قیمت گذاری ایست. برخی تصور میکنند که اگر قیمت نصب و خرید یک وسیله گرمایشی کمتر باشد یعنی اینکه کیفیت کمتری دارد.

همچنین، ثبات رنگ و حفظ کیفیت سطح سنگ در گذر زمان از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا نما در معرض شرایط مختلف آب و هوایی مانند رطوبت و باران اسیدی قرار میگیرد. سنگ نما در واقع نمای بیرونی و پوسته ساختمان را نشان میدهد. عمر مفید نمای ساختمان را افزایش میدهد. دوام و طول عمر نشان دهنده مقاومت سنگ در برابر ضربه، شکست، هوازدگی، قرار گرفتن در معرض مواد اسیدی، قلیایی و شیمیایی است.

دیدگاهتان را بنویسید