فلاشینگ نما چیست؟

یک ریسمان در قسمت خارجی بین دو ستون کشیده که این خط تعیین شده توسط ریسمان حد و مرز اجرا و نصب فلاشینگ است. سنگ کاری ستون موجب براق شدن، محکمتر شدن و زیبایی ستونهای بنا میشود. ۱۲-بلافاصله بعد از خشک شدن ملات در اتمام کار هر قسمت یا چند ردیف سنگ، بندکشی صورت پذیرد. سنگ نما باید چسبندگی خوبی با ملات داشته باشد. نوع خرپا و سازه و ارتفاع مفیدی که از نمای شیروانی انتظار میرود و البته با توجه به نوع نما میتوان از سایزها و طرحهای متنوع استفاده کرد. موتوریزه کردن سایبان ابداع بسیار مفیدی به شمار میرود.

عمر این نما بسیار بالاتر از سایر نماهای سنتی بوده و با گذشت زمان دوام و کیفیت خود را حفظ کرده و پایداری مناسبی داشته که بسیار به صرفه تر از سایر نماهای سنتی میباشد. به این ترتیب در حین عملیات بتنریزی ورق فلاشینگ در جای خود محکم ایستاده و شکم دادن و اعوجاج ورق رخ نمیدهد و در نهایت لبه بسیار صاف و یکدستی دور تا دور محیط سقف ایجاد میشود که این کار برای عملیات بعدی ساختمان از قبیل دیوار چینیهای محیطی و همچنین نما کاری بسیار مهم است. بافت و رنگ مطلوب، در دامنه تغییرات مجاز از طریق کنترل و مقایسه نمونه هایی که معرف کل مصالح تولیدی برای پروژه می باشد باید تایید شود.

با ورود انواع مختلف سنگها به بازار، شاهد تغییرات بزرگی در استفاده از این متریال در نمای چوبی و نمای شیشهای ساختمانها هستیم. شرکت مستر سایبان توانسته است با استفاده از متریال درجه یک سایبان هایی را طراحی و تولید نماید که در رنگ ها و طراحی های متنوعی این نوع سایبان را تولید نماید. چون استفاده از سنگ های متراکم و بدون تخلخل موجب افزایش وزن ساختمان و سنگین تر شدن دیوارهای ساختمان می شود. این ابزار بر استحکام و افزایش طول عمر ساختمان اثر دارد و به زیباتر شدن ساختمان کمک میکند. ۲- جلوگیری از نیروی باد که ممکن است باعث کنده شدن ورقهای شیروانی شود.

اما یکی از مشکلاتی که در دیوارهای گچی وجود دارد ترک خوردگی است. یکی از مدل ها که امروزه زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، سایبان برقی نام دارد. وزن مناسب: سنگ هایی که تراکم بسیار بالایی دارند، معمولاً وزن شان بر واحد حجم بسیار زیاد است. اصولا نمای شیروانی روی آخرین پروفیل جوش میشود و ورقهای شیروانی بر روی آن قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید