تخصصی ترین مرکز خدمات نمای ساختمان با بهترین قیمت ها

سنگ نما کاربردی دارد که بدون ترک خوردگی و شکستگی باشد و مشبک نباشد چون نمای بیرونی از جمله قسمت های بنا است که در معرض عوامل گوناگون قرار می گیرد، در نتیجه در صورت وجود ترک خوردگی و یا خلل و فرج امکان دارد گرد و غبار و یا آب باران در آن نفوذ کرده و سریع دچار فرسایش شود. نمای خارجی در واقع پوششی برای ساختمان است که نه تنها آنرا در برابر عوامل محیطی گوناگون حفظ می نماید بلکه جذابیت و زیبایی منحصر بفردی بدان می بخشد.

به عبارتی بافت آن یکنواخت باشد.میزان جذب آب برای یک سنگ باکیفیت و کاربردی در نمای سنگ، باید حداقل مقدار باشد.مقدار پایداری شیمیایی که منظور از این شاخص عدم تغییر مشخصات شیمیایی سنگ و عدم واکنش شیمیایی سنگ در برابر عواملی مانند باد، باران و تغییرات درجه حرارت در فصول مختلف است.مقدار پایداری فیزیکی بیانگر عدم تغییرات ظاهری بر اثر عوامل فیزیکی در ظاهر سنگ است. برای سنگ های نمای ساختمان باید مقاومت در برابر سرما و گرما، مقاومت در برابر عوامل محیطی، مقاومت در برابر ضربه و.. در نمای سنگ، محصول مورد استفاده باید دارای درجه خلوص بالا بوده و بافت سنگ فاقد هر نوع آلاینده طبیعی یا مصنوعی باشد.پرکاربردترین و متداولترین گزینه برای استفاده در نمای سنگ کدام سنگها هستند؟

ویژگی های این نوع سنگ هستند که در نمای بیرونی و داخلی مورد استفاده قرار میگیرند. اگر فضای داخلی شما چند سطحی است، اهمیت ظاهر و کیفیت پله دوبلکس و نرده دوبلکس در چنین فضایی انکار نشدنی است. طراحی نمای داخلی و خارجی خانه دوبلکس باید به گونه ای باشد که هم مدرن و هم از سبک کلاسیک استفاده نمایید بسیاری از افراد از طراحی نمای داخلی و خارجی خانه دوبلکس ایده ای در نظر ندارند و به شکل کاملا اشتباه طراحی خانه دوبلکس را انجام می دهند.

دقت داشته باشید اگر اصرار به استفاده از موادی در زیر سنگ نما کنید که رطوبت و نمک آنها به سطح سنگ منتقل نشود، باعث حبس محلول نمک در پشت سنگ شده نهایتاً آب این محلول نمک تبخیر و نمک به صورت جامد در پشت سنگ باقی می ماند که با گذر زمان و منبسط شدن کریستال های نمک در نهایت خرد شدن و شکستگی سنگ را باعث می شود. این سنگ بجا مانده از رسوبات آبهای معدنی غارها یا چشمههای آب گرم یا از رسوب کف دریاها و رودخانهها است که به صورت پهنههای نسبتا وسیع دیده میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید