بهترین سنگ نما برای مناطق سردسیر

۲-هنگام اجرای نمای سنگ،سنگهای تراورتن بلند و در معرض آفتاب را حتما اسکوپ کنید. در این مقاله درباره ابعاد استاندارد سنگ نما صحبت کردیم. این روش برای سنگهایی باضخامت کم که امکان شیارزنی یا سوراخ نمودن ضخامت وجود نداشته مناسب است. روش سنتی و متداول که در ایران به کار میرود روشتر یا دوغاب است. ۱۱-حتما سنگهای توری دار (در پشت سنگ توری چسبانده شده) را اسکوپ کنید. ۱۳-حجم سازیها و برجسته کاریها برای اشکال بزرگ و سنگهای سنگین بصورت اصولی و با محاسبه و بدون طرح میلگرد و رابیتس اجرا شود.

۹-عملیات را در زمانهای یخبندان اجرا نکنید و از یخ زدگی ملات جلوگیری شود. این روش از دهه هفتاد در ایران اجرا شد و طی این سالها گسترش یافت. به نظر می آید این سبک از طراحی نما تا سالها از رونق و مد نمیافتد، تنها هر روز با سبک بهتری طراحی و کار میشود. سنگ های ساختمانی که به عنوان نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند تراکم بالایی دارند.

در قسمت فروشگاهی سایت نگین ارم میتوانید انواع سنگهای مناسب برای نمای ساختمان را با ابعاد استاندارد و بهترین کیفیت تهیه کنید. سنگهای تراورتن کاربرد فوقالعادهای در راهپله، سنگ نما و کف ساختمان دارند. سنگ مرمر از سنگهای محبوب ساختمانی بوده اما تنها عیبی که میتوان برای آن در نظر داشت، این است که به سرعت دچار خط و خش میشود و به طور کلی سنگی آسیب پذیر است. کاربردهای سنگ گرانیت عمدتا در زیربنای تاسیسات بوده و علاوه بر آن در کف سازی، تزئینات داخلی و ستون سازی نیز به کار برده میشود.

همچنین بادوام و عاری از هوازدگی و رگه های سست مارنی، میکایی، الیوین، پیریت، ترکیبات سولفاتی و سولفیدی و سایر موادی که در اثر عوامل جوی و هوازدگی تخریب می شوند، باشند. سنگها در زیبایی ساختمان حرف اول را می زنند و البته درکیفیت ساختمان نقش بسزایی دارند و بسیار مهم است که سنگ های مناسب و کارآمد انتخاب کنید، در این قسمت از مقاله به راهنمای خرید سنگ نما اشاره خواهیم داشت. طراحی و اجرای صحیح نما از اهمیت ویژه ای در اجرای ساختمان برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید