10 مبلمان فضای باز فلزی : زیبایی و مقاومت در یکجا

مبلمان فضای باز امروزه جزو تجهیزات ضروری هر باغ و ویلایی می باشد . برای ساخت مبلمان باغی ، از موادی استفاده می

توسط مدیر سایت در 29 فروردین 1403

مبلمان فضای باز امروزه جزو تجهیزات ضروری هر باغ و ویلایی می باشد . برای ساخت مبلمان باغی ، از موادی استفاده می‌شود که مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی خارجی داشته باشند. در زیر، برخی از مواد معمولاً استفاده شده در ساخت مبلمان باغی را ذکر می‌کنم:

1. فلزات: مبلمان باغی از جنس فلزات مانند آلومینیوم، فولاد ضد زنگ و چدن ساخته می‌شود. این مواد تحمل قابل قبولی در برابر رطوبت، باران و تغییرات دمایی دارند و به آن‌ها اجازه می‌دهند که مقاومت خوبی در برابر زنگ زدگی و خوردگی داشته باشند.

2. چوب: چوبهایی مانند تیک، روبینیا و زیتون برای ساخت مبلمان باغی استفاده می‌شوند. این چوب‌ها معمولاً دارای مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی هستند و می‌توانند با استفاده از روغن‌ها و پوشش‌های محافظ مناسب، در برابر رطوبت و حشرات محافظت شوند.

3. راتان: راتان یا چوب راتان، نوعی چوب طبیعی است که از پوسته نخل‌ها به دست می‌آید. این نوع چوب بسیار مقاوم در برابر رطوبت، حرارت و حشرات است و به طور گسترده در ساخت مبلمان باغی و مبلمان روی تراس استفاده می‌شود.

4. پلاستیک: پلاستیک‌های مقاوم در برابر آب و هوا، مانند پلی‌پروپیلن (PP)، پلی‌اتیلن (PE) و پلی‌وینیل کلراید (PVC) نیز برای ساخت مبلمان باغی استفاده می‌شوند. این نوع مبلمان معمولاً سبک، قابل حمل و ضد زنگ است.

همچنین، در برخی موارد، از موادی مانند چرم مصنوعی، پارچه‌های ضد آب و پارچه‌های با روکش UV برای پوشش دادن به صندلی‌ها و مبل‌های باغی استفاده می‌شود تا در برابر آب، خوردگی و اشعه UV مقاومت کنند.

برای خرید مبلمان فضای باز برای باغ به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای خرید هر مدل مبل ویلایی ابتدا شرایط منطقه ای خود را در نظر بگیرید . سعی کنید جنس مبلمان سازگار و  متناسب با آب و هوای محل زندگی شما باشد . برای مثال اگر در منطقه شما بیش از حد باران می‌باردی زیاد مناسب نیست و اگر در منطقه شما هوا گرم و خشک است مبلمان فلزی و آهنی بهترین گزینه است. زمان خرید یک مبلمان فضای باز دقت کنید کیفیت کار شما باید بالا باشد.

برای مثال اگر مبلمان فلزی با کیفیت رنگ ضعیفی بگیرید پس از مدتی رنگ‌ها از بین رفته و زود کار شما زنگ می‌زند و اگر میزان صندلی فضای باز شما چوبی بوده و از جنس چوب خوبی نباشد یا روکش رنگ مناسبی نداشته باشد خیلی زود می‌پوسد و دچار فرسودگی می‌ شود. پس در نظر گرفتن کیفیت مبلمان پس از جنس آن اولویت بعدی شما باید باشد .

راهکار مهم در این موضوع خرید از تولیدی‌ ها و فروشندگان معتبری چون گالری نشاط است که اعتبار خود را با کیفیت ضعیف از بین نمی‌برند. و معمولاً کار با کیفیت و قوی را با قیمت مناسبی ارائه می‌ دهند.

میز صندلی باغی

انتخاب بهترین مبلمان فضای باز

برای انتخاب و خرید مبلمان فضای باز لازم نیست اطلاعات خاصی داشته باشید . اما بهتر است به تناسب موقعیت و فضایی که قرار است آن را قرار دهیم، میز و صندلی باغی خود را انتخاب نمایید. مثلاً برای تراس‌ های کوچک بهتر است از میز و صندلی‌ های باغی چوبی جمع و جور استفاده کنیم. که در صورت تا شدن بهترین کاربری را خواهد داشت.

اما اگر محدودیت فضا نباشد مبلمان باغی فلزی و پلیمری بسیار مناسب است. و می تواند فضای شما را به بهترین وجه ممکن زینت دهد. همچنین اگر برای فضایی که دائم در معرض رطوبت و آب است می‌خواهید مبلمانی تهیه کنید سعی کنید از مبلمان فلزی استفاده نکنید چرا که ممکن است زنگ بزند . و یا در صورت استفاده نکات مهم برای مراقبت از آن را در نظر بگیرید.

اصلاح آسیب دیدگی ها در  مبلمان آسیب دیده

اگر مبلمان فضای باز خریده‌اید و با نگهداری نامناسب یا ضعیف بودن کار دچار آسیب‌ هایی شده است،  می‌توانید به این ترتیب آنها را ترمیم کنید. در صورتی که کار شما از جنس آهنی باشد قسمت‌ هایی از کار دچار زنگ زدگی شده باشد می‌توانید به راحتی با یک سمباده کاغذی سطح زنگ زده را کاملاً سایش دهید.  و روی آن را با یک پارچه مرطوب و تمیز کاملاً تمیز نموده و سپس خشک کنید. 

 در این مرحله با یک اسپری ضد آب و همرنگ میز و صندلی خود مانند اسپری داپلی کالر سطح کار خود را پوشش دهید در صورتی که مبلمان فضای باز شما از جنس چوبی است. قسمتی که دچار پوسیدگی شده را تمیز کنید و با یک رنگ ضد آب و یا اسپری‌های بی‌رنگ ضد آب پوشش دهید. جسد پلیمری به مرور زمان دچار رنگ پریدگی می‌شوند .سطح صندلی ها را زمان عدم نیاز بپوشانید .

تا کمتر در معرض نور شدید آفتاب باشند .و احتمال رنگ پریدگی آنها پایین بیاید و همچنین زمان انتخاب و خرید دقت کنید مبلمان با کیفیتی بخرید تا کمتر در برابر نور آفتاب آسیب پذیر باشند.

مراقبت از میز صندلی باغی فلزی

آیا مبلمان فضای باز در رطوبت مقاوم است؟

سوال بسیاری از افراد مان انتخاب و خرید هر مدل میز و صندلی فضای باز ،  این مورد باشد که آیا می‌توان مبلمان فضای باز را زیر برف و باران و نور شدید آفتاب نگهداری کرد و آسیبی ندید؟ در پاسخ باید گفت: بله . مبلمان فضای باز مخصوص انواع شرایط آب و هوایی طراحی شدند.و هر یک با توجه به جنس و کیفیتی که دارند تا حدی در برابر انواع شرایط آب و هوایی مقاومت دارند .

برای مثال میز و صندلی باغی پلیمری و پلاستیکی و آلومینیومی در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارند . میز و صندلی باغی چوبی و آهنی در محیط‌ های خشک طول عمر بالایی خواهند داشت. و اگر تمایل به خرید و انتخاب یک مدل مبلمانی داشته باشید که با شرایط جوی شما کمی در تضاد است . باید روش‌های مراقبت از آن را در نظر گرفته و در این صورت می‌توانید آن را به کاری عمری تبدیل نمایید.

مثلاً اگر برای مناطق شمالی و شرجی میز و صندلی باقی فلزی تهیه نموده‌اید باید در نظر بگیرید که آن را روی فضای خشک قرار دهید و ترجیحاً روی چمن طبیعی نگذارید و تا حد ممکن اتصال آن را با رطوبت کم کنید و پس از هر بارندگی سطح آن را خشک نمایید.

       

ویلا مبل

قیمت میز و صندلی فضای باز

قیمت مبلمان فضای باز یا باغی  تحت عوامل مختلفی تغییر می کند  برای مثال اگر برند معروفی باشد مسلما قیمتش بالا تر است . جنس مبلمان فضای باز نیز در قیمت بسیار تاثیر گزار است . مسلا جنس آلومینیوم و پلیمر با کیفیت و خوب نسبت به بقیه جنس ها گران تر می باشند . و جنس چوب و آهن قیمت مناسب تری دارند . د رمیان انواع جنس ها و کیفیت ها نیز مسلما خود آهنی ها هر چه وزن آهن ، نوع جوش و کیفی رنگ بالا تر باشد ، قیمت آن نیز بیشتر می شود .

یا هر چه کیفیت چوب و یا پلیمر استفاده شده در مبلمان فضای باز بهتر باشد ، قیمت آن بیشتر است . اما دقت کنید قیمت پایین را ملاک قرار ندهید . مبلمان فضای باز باید حتما در حد مطلوبی کیفیت داشته باشد تا برای استفاده قابل قبول بوده و طول عمر بالایی داشته باشد .

 منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن